Cafe Europe başladı!          Erasmus+ Gençlik programında 30 ay sürecek yeni stratejik ortaklık projemiz Cafe Europe başladı! Projemiz, gençler arasında sosyal kapsayıcılığı temin etmeyi , sığınmacı ve göçmen gençlerin kendileri için bir ağ oluşturmalarını , iş dünyasına girmelerine yardımcı olmayı, göçle gelen birçok sosyal problemi çözmek amacıyla yerli ve göçmen gençler için güçlü ve verimli bir sosyal& ekonomik büyüme potansiyeli yaratmayı hedefliyor.


          Bu projenin sonuclarından biri, proje ortağı Avrupa ülkelerinde yerli ve göçmen gençlere sosyal ve ticari faaliyetlerde bulunabilmeleri için toplanabilecekleri bir buluşma yeri yaratmak. Cafe Europe'lar , genç göçmenlere ve mültecilere , aynı zamanda yerli gençlere sosyal becerilerini geliştirmeleri için yardımcı olacak , göçmen gençlere ev sahibi ülkenin kültürünü öğrenme fırsatı vererek , network'lerini genişletme ve Cafe Europe'da çalışarak iş deneyimi kazanmalarına olanak sağlayacak.

          Hollanda'dan INQ Leeuwarden tarafından koordine edilen projede Türkiye, Yunanistan, Çek Cumhuriyeti'nden yedi ortak işbirliği yapacak. Projemiz 4 fikri çıktı üretecek:

1. Cafe Europe nasıl kurulur (Cafe Europe açmak isteyen herkes için el kitabı)

2. Cafe Europe'da yeni işe başlayanlar nasıl desteklenir? (Kafe'yi koordine eden gençlik çalışanları ve gönüllüler için el kitabı ve yeni başlayanlara / gençlere rehber kitap)

3. Cafe Europe deneyiminden en iyi şekilde nasıl yararlanılır? (Yeni göçmenler ve yerli gençler için e-girişimcilik kursu)

4. Çevrimiçi platform (yeni göçmenler ve yerli gençler için çevrimiçi eğitim, aynı zamanda gençlik çalışanları ve gönüllüleri için el kitabı ve bir Cafe Europe'un nasıl oluşturulacağı ile ilgili el kitabı)

Cafe Europe ile ilgili haberlerimiz devam edecek, gelişmeler için bizimle kalın!

Gösterim: 908

PROJELER