KA1 Eğitimi ,Stockholm/İSVEÇKoged üyeleri başkan Gülhan Bütün,Başkan Yardımcısı Ayşe Öztürk  ve üye Asuman Sert ‘’Training of Adult Education Trainers Concerned with Refugees ‘’Erasmus + KA1 yetişkin Hareketliliği Projesi kapsamında Stokholm’de bir eğitime katıldılar.Eğitim kapsamında mültecilerle çalışan eğitimcilerle bilgi ve deneyim paylaşımında bulundular.Proje kapsamında ‘’FRY SHUSET’’Sivil Toplum Kuruluşunu ziyaret eden katılımcılar bu kurumun mülteci gençlerle ilgili çalışmalarını izleyerek yapılan eğitimlerle ilgili bilgi aldılar.24 Eylülde başlayan eğitim 3 Ekimde son buldu.Eğitime proje ortağı olan  farklı kurumlardan 9 eğitimci katıldı

Göçmenlerle Çalışan Eğitimcilere Mesleki Gelişim Eğitimi Projesi

KOGED, Kültürel Gelişim ve Dayanışma Derneği, Kartepe Halk Egitim Merkezi ve  KARMEK - Kartepe Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kurs Merkezi  ile 2016 çağrı döneminde KA1 –Yetişkin hareketliliği "The training   of Adult Education Trainers  concerned with the Refugees"( Göçmenlerle Çalışan Eğitimcilere Mesleki Gelişim Eğitimi) projesi ile ulusal ajansdan hibe almaya hak kazanmıştır. Proje başvurusu bir konsorsiyum tarafından yapılmaktadır. 

*Konsorsiyumu oluşturan ortaklardan biri Kartepe Halk Eğitim Merkezidir. 2008 de açılan merkez kursiyer sayısı itibarıyla Kocaeli 'de 3. sıradadır. Kurumun amacı; ilgi, istek ve toplumsal ihtiyaçlar doğrultusunda gereken bilgi ve becerilerle donatılmış, her ortamda bilim ve teknolojiyi izleyebilen bireyleri topluma kazandıran, yeni hedeflerin belirlenmesinde çağdaş, önder ve paylaşımcı bir merkez olmaktır. Doğrudan mültecilerin temel eğitiminde  önemli bir ortaktır. 

MEET Projemizin 3. Seminerini gerceklestirdik


Kartepe Halk Egitim Merkezi'nin koordinatoru oldugu "MEET:The Training of the Adult Education Trainers Concerned with Refugees " projemizin 3. seminerini Kartepe Istasyon Ilkogretim Okulu'nda gerceklestirdik. "Goc ve Gocun Yarattigi Travmatik Sorunlar" sunumun un konulari arasinda zorunlu gocun yarattigi sorunlar, gocmenlerin deneyimledigi psikolojik ve fiziksel sorunlar ele alindi. Interaktif olarak gerceklesen seminerde katilimcilar zaman zaman konuyla ilgili sorular sordular ve deneyimlerini paylastilar.

Proje kapsaminda duzenlenecek diger seminerlerden biri yine bu konuya ve cozum yollarina odaklanacak.

MEET Projemizin ilk seminer çalışmasını yaptık


MEET:Göçmenlerle Çalışan Eğitimcilerin Mesleki Gelişim Eğitimi projemiz kapsamında ilk seminer çalışmamızı koordinatörümüz Kartepe Halk Eğitim Merkezi ve ortağımız  Kartepe Belediyesi Meslek Edindirme Kursları(KARMEK) ile  birlikte 13.3.2017’de gerçekleştirdik.

Devamını oku: MEET Projemizin ilk seminer çalışmasını yaptık

PROJELER