Skills Training for NGO Staff Proje Eğitimi tamamlandı

            KOGED  ekibi olarak , ’’Skills Training for NGO Staff’’  projesi kapsamında 16-20 Mayıs 2016 tarihleri arasında Londra’da düzenlenen eğitim programına katıldık.Erasmus+ ,KA1 Staff Mobility programı çerçevesinde yürütmekte olduğumuz projemizin yurt dışı eğitim hareketliliği ayağını,  proje ortağımız Kairos Ltd.Londra’da gerçekleştirdik.

            Eğitim programı, öncelikle İngiltere’de dernek kuruluşlarına yönelik yasal düzenlemeler,kuruluş aşamaları,faaliyet gösterdikleri alanlar, karşılaştıkları sorunlar gibi konuları,bunların yanı sıra ,yetişkin eğitimi, kültürel çeşitlilik, STK’ların göçmen meseleleri ile ilgili yapabilecekleri çalışmaları  ele aldı. Interaktif  derslerde,bizde Türkiye’de ki STK’lar ve çalışma alanlarıyla ile ilgili bilgi paylaşımında bulunduk. Eğitim programına dernek başkanımız Gülhan Bütün ve üyelerimiz Ayşe Öztürk, Alparslan Bütün, Saime Kırşavoğlu ve Fatih Başarış katıldı.

          

Devamını oku: Skills Training for NGO Staff Proje Eğitimi tamamlandı

"Skills Training For NGO Staff" projesi hazırlık toplantımızı gerçekleştirdik

          Kocaeli Kültürel Gelişim ve Dayanışma Derneği Erasmus+ Programı  kapsamında hibe aldığı ''Skills Training for NGO Trainers ''STK EĞİTMENLERİ İÇİN BECERİ EĞİTİMİ projesi toplantısını  19 Mart Cumartesi günü saat 11 ' de Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sivil Toplum Merkezinde gerçekleştirdi. Toplantıya dernek başkanı ve proje yürütücüsü Gülhan Bütün, başkan yardımcısı Ayşe Öztürk ,yönetim kurulu üyeleri Alparslan Bütün ,Saime Kırşavoğlu ,üyeler Güzin Şar ve Fatih Başarış katıldı.Proje kapsamında İngiltere hareketliliğine katılacak katılımcılar kültürel hazırlık kapsamında Ayşe Öztürk 'ün Londra Sunumu ile bilgilendirildiler.Ayrıca İngiltere  vizesi için gerekli evraklar dağıtıldı.

STK Eğitmenleri Bütçe Semineri
                 Derneğimiz başkanı Gülhan Bütün ve üyemiz Fatih Başarış, KOGED'in STK Eğitmenleri Beceri Eğitimi projesi kapsamında  Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sivil Toplum Merkezi'nde gerçekleştirilen toplantıda dernek  yönetim kurulu üyeleri ve genç üyelerimize,  sivil toplum kuruluşlarının  harcamalarının bütçelendirilmesi ve bütçe kontrolu konusunda yaptıkları sunumlar  ile bilgi verdiler.

KOGED’in KA1 -Yetişkin Eğitimi Hareketlilik projesi başladı           KOGED’in   Erasmus+ KA1 projesi  '' STK Eğiticileri için  Beceri Eğitimi ''  ekibi ,6/2/2016 ‘da İzmit Sivil Toplum Merkezi’nde ilk toplantısını gerçekleştirdi.Proje yazarı ve koordinatörü, Gülhan Bütün , projenin amaçları, planlanan faaliyetleri, İngiltere'de gerçekleştirilecek eğitim programı  ve projeden beklenen sonuçlar hakkında  katılımcılara bilgi verdi.Proje süresince ,beş  aylık süre içinde ayda 6 saat olmak üzere  düzenlenecek toplantı ve seminerler aşağıda belirtilen konularda bilgi vermeyi amaçlamaktadır: 

Devamını oku: KOGED’in KA1 -Yetişkin Eğitimi Hareketlilik projesi başladı

STK Eğiticileri Beceri Eğitimi SemineriKA1, STK Eğiticileri Beceri Eğitimi projesi katılımcılar proje konusu ile ilgili düzenlenen bir toplantıya katıldılar. Ülkelerindeki savaştan kaçarak göç etrmek zorunda kalan Suriyeli'lerin küresel ve uluslararası toplumu ilgilendiren bir insanlık sorunu vurgulayan Dernek Başkanı Gülhan Bütün , ilçemize yerleşen mültecilerle iletişim kurabilmek için yetişkin eğitimi veren kurumların iletişim becerilerini geliştirmeleri gerektiğine dikkat çekti.

PROJELER