KOGED’in yeni Erasmus+ projesi Cafe Europe başladı!

Erasmus+ Gençlik programında 30 ay sürecek stratejik ortaklık projemiz Cafe Europe başladı! Hedef kitlesi göçmen ve yerli gençler olan projemizin amaçları arasında : sosyal kapsayıcılığı sağlamak, sığınmacı/ göçmenlerin bir ağ oluşturmalarına ve iş piyasasına  girmelerine yardımcı olmak,  göçle gelen birçok sosyal problemin çözülmesine katkı sağlayarak  güçlü ve verimli bir toplumsal ve ticari büyüme alanı oluşturmak.  

Bu projeyle, partner ülkelerde  sosyal ve ticari faaliyetlerde bulunmak isteyen yerli ve göçmen gençler için bir buluşma noktası oluşturmak amaçlanmaktadır. Yine partner ülkelerde kurulacak Cafe Europe’lar vasıtasıyla, genç göçmenler /mülteciler ve yerli gençlerin sosyal becerilerini geliştirmelerine yardımcı olunması , bu arada göçmen gençlerin  ev sahibi ülkenin kültürünü öğrenmeleri,  ağlarını genişletmeleri ve çalışma deneyimi kazanmaları hedeflenmektedir.


Hollanda'lı ortağımız INQ Leeuwarden tarafından koordine edilen projede Yunanistan, Çek Cumhuriyeti ve Türkiye'den yedi ortak işbirliği yapacaklar. Projenin çıktıları:

1. Cafe Europe nasıl kurulur ? (Cafe Europe kurmak isteyen herkes için el kitabı)

2. Cafe Europe’da  çalışan yeni başlayanlar nasıl desteklenir ? (Cafe’yi koordine eden genç çalışanlar ve gönüllüler için el kitabı ve yeni başlayanlara / gençlere rehber  kitap)

3. Cafe Europe deneyimimden en iyi şekilde nasıl yararlanılır ? (Göçmen gençler ve yerli gençler için eğitim kursu)

4. Online platform (Bu platformda göçmen gençler ve yerli gençlere yönelik  online eğitim kursu, aynı zamanda gençlik çalışanları ve gönüllüleri için el kitabı ve bir Cafe Europe'un nasıl kurulup işletileceği ile ilgili el kitabına erişilebilecek)

Daha fazla haber ve gelişmeler için bizimle kalın!

 

Duyurular

   

            

              

    

          

         

           

     


Copyright (c) KOGED 2014. Tüm hakları saklıdır.İzinsiz kullanılamaz.
Designed by mixwebtemplates.com