SUMIGRE

"Göçmenlerle çalışan Eğitimcilerin Mesleki Gelişimlerini Destekleme" iki ylı sürecek bir Erasmus+KA2 Yenilik Geliştirme projesidir. Proje, göçmenlerle birebir çalışan eğitimcilerin mesleki becerilerini artırmayı ve sivil toplum kuruluşlarıyla kamu kurumlarının arasında bu konudaki işbirliğininin  çoğaltılmasını amaçlamaktadır. 6 program ülkesinden yedi ortağın katılımıyla gerçekleşecek olan projenin önemli çıktıları Göç Raporu ve online verilecek eğitime yönelik geliştirilecek Eğitim Programı’dır.Projenin koordinatörlüğünü KOGED yapmaktadır.

 

ERA+

"Entrepreneurship  for Rural Areas and Social Integration- Network for Guidance and Education" 7 ortaklı Erasmus+ KA2 Stratejik Ortaklıklar, Mesleki Öğrenim ve Eğitim projesidir. Hedef: Potansiyel  girişimciler için sanal öğrenme ortamı yaratmak, ortak ülkelerde okul, STK'lar, KOBİ'ler ve  sosyal ve kültürel girişimcilerin katılacağı sektörler arası ağ oluşturmak, yerel ortaklar ile atölye çalışmaları, konferanslar düzenlemek, ağ oluşturmak, eğitim fuarları ile projenin üreteceği OER(Açık Öğretim Kaynağı) yaygınlaştırmak, yüksek okul ve yaşam boyu öğrenme sağlayıcılarını, öğretim programlarına projenin üreteceği OER’leri almalarını teşvik etmek.

Skills Training for NGO Trainers

‘’STK Personeli için Beceri Geliştirme'', bir Erasmus+KA1 Yetişkin Eğitimi Personeli hareketlilik projesidir.Katılımcılarımız,Ingiltere'de düzenlenecek bir eğitim programına katılarak,yeni öğretim ve öğrenme metotları,yetişkin eğitiminde sosyolojik ve pedagojik faktörler,yetişkin öğrenicilerin motivasyonu ve sivil toplum örgütlerinin yönetimi gibi konularda yeni bilgi ve deneyim kazanacaklardır.Personelimiz ,kazandıkları yeni bilgi ve deneyimleri  seminer ve atölye çalışmalarıyla yerel toplumla ve ilgili kurumlarla paylaşacaklardır.

 

KOGED’E YENİ KA204 PROJESİ

                                            

KOGED Başkanı Gülhan Bütün ve Başkan Yardımcısı Ayşe Öztürk Avrupa Birliği Bakanlığı Erasmus + Yetişkin Eğitimi Stratejik Ortaklıklar(KA204) projeleri Başlangıç Eğitim Toplantısına katıldılar.2 Kasım 2017 de Ankara Türkiye Ulusal Ajansında düzenlenen toplantıda uzmanlarca proje uygulaması ve yönetimine ilişkin eğitim verildi.

2017 teklif çağrısında dernek proje yazarı Ayşe Öztürk ‘ün yazmış olduğu  ‘’Supporting Professional Development of Migrant –Related Educators ‘’ adlı proje hibe desteği almaya hak kazanmıştır.2 yıllık projenin ortakları Kartepe Halk Eğitim Merkezi,İngiltere Macaristan,Bulgaristan,Hollanda, ve Çek Cumhuriyeti’dir.

‘’Göçmenlerle Çalışan Eğitimcilerin Mesleki Gelişimlerini Destekleme Projesi ‘’ nin başlıca amacı, göçmenlerle çalışan eğitimcilerin profesyonel gelişimlerini desteklemektir. Ayrıca sivil toplum kuruluşları ve kamu kurumları ortaklığıyla çok sayıda göçmenin gelişi ile ortaya çıkan problemlere çözüm bulmaktır. Proje sonunda iki büyük çıktı elde edilecektir. Bir tanesi Göçmen Raporu, diğeri ise online eğitimler için müfredat geliştirmedir.

Proje için bir Web sitesi dizayn edilmektedir. Projeyi ve çalışmaları web sitesinden facebook’dan,Twitter ‘dan takip edebilirsiniz.

 

Duyurular

      

           

    

          

         

           

     


Copyright (c) KOGED 2014. Tüm hakları saklıdır.İzinsiz kullanılamaz.
Designed by mixwebtemplates.com