KOGED, SUMIGRE Projesinin 4. Ulusötesi Toplantısı İçin Londra'ya Gitti

     

Sumigre 4. Proje toplantısı MRC tarafından düzenlenerek  6-7  Kasım tarihlerinde Londra ‘da yapıldı.Toplantının büyük bölümü E- Eğitim platformunun müfredatının geliştirilmesine ayrıldı.E- Eğitim platformu göçmenler ,sığınmacılar ve mültecilerle çalışan eğitimcileri hedefliyor.

E- Eğitim platformu ;Göçmenlerin insan hakları, kültürlerarası farkındalığın gelişimi, kültürlerarası yeterlilikler ve iletişim, eğitimde kültürel girişimcilik, eğitimde ayrımcılık ve ikinci dil öğretimi gibi temel konularda modüller içermektedi Toplantının ilk gününde, MRC kurumunun mültecilerle ilgili çalışan avukatı  toplantıya katıldı. Deneyimlerini  ve göçmenlere eğitim veren eğitimcilerin beklentileri hakkında bilgisini  paylaştı.

Ortaklarımız BDA ve BDF'nin ayrıntılı raporları sayesinde SUMİGRE'nin ara değerlendirme ve yaygınlaştırma sonuçlarını öğrenme fırsatımız oldu. Değerlendirme raporunda, ortakların iletişim ve internet ağlarının çok iyi olduğunun  özellikle vurgulandığını belirtmekten memnuniyet duyduk! Yaygınlaştırma Raporuna göre, proje bugüne kadar çeşitli araç ve kanallarla 10000'den fazla kişiye duyuruldu! Bu şaşırtıcı rakam, elimizdeki yaygınlaştırma  araçlarını çok verimli bir şekilde kullandığımızı gösteriyor!

Proje ortaklarının bir sonraki görevi, ulusal hedef grupları tarafından daha yaygın kullanılmasını sağlamak için müfredatı ortak dillere çevirmek olacaktır.

Bir dahaki ulus ötesi toplantı tarihi 5-6 Mart Sofya – Bulgaristan olarak belirlendi.

Copyright (c) KOGED 2014. Tüm hakları saklıdır.İzinsiz kullanılamaz.
Designed by mixwebtemplates.com