KOGED, BM Unite Kampanyasına Destek Veriyor

BM Genel Sekreteri’nin kadına karşı şiddete son vermek için tüm dünyayı bir araya getirmeyi hedefleyen UNiTE Kampanyası (UNiTE to End Violence against Women Campaign); bütün devletleri, BM kuruluşlarını, sivil toplum kuruluşlarını ve bireyleri 25 Kasım – 10 Aralık tarihleri arasında (16 Günlük Aktivizm) bir araya gelerek, kadınlara ve kız çocuklarına yönelik şiddetle mücadele etmeye davet ediyor.Bu amaçla  “turuncu etkinlikler” düzenlenecek ve “DÜNYAYI TURUNCUYA BOYAYALIM: KADINA VE KIZ ÇOCUKLARINA YÖNELİK ŞİDDET SON BULSUN” girişiminin bir parçası olacağız.

Kadına Karşı Şiddetle Mücadele için 16 Günlük Aktivizm Etkinliği, her yıl 25 Kasım’da (Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü) başlayıp 10 Aralık’a (İnsan Hakları Günü) kadar devam eden uluslararası bir kampanyadır. Yaygın olarak bilinen ismiyle ‘16 Günlük Kampanya’, dünyanın çeşitli bölgelerinde faaliyet gösteren ve kadına yönelik şiddetin önlenmesi ve ortadan kaldırılması için çağrıda bulunan birey ve kurumların hayata geçirdiği bir organizasyon stratejisidir. 

Bu sivil toplum girişimine destek olmak amacıyla Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri’nin kadına karşı şiddete sonvermek için tüm dünyayı bir araya getirmeyi hedefleyen UNiTE Kampanyası (UNiTE to End Violence against Women), her yıl dünya genelinde bu konuya ilişkin farkındalığı arttırmak, karşılaşılan güçlükleri ve getirilebilecek çözümleri tartışmak üzere küresel düzeyde eyleme geçilmesi çağrısında bulunmaktadır.

 UNiTE kampanyasının resmi renklerinden biri olan ve daha parlak bir geleceği ve kadına yönelik şiddetten arınmış bir dünyayı temsil eden ‘turuncu’ bir kez daha tüm etkinlikleri birleştiren bir tema rolü üstlenmiştir. Girişim, dünyanın neresinde yaşadıkları fark etmeksizin tüm insanları farkındalık yaratmak için harekete geçmeye, üstlerine düşeni yapmaya ve kadına yönelik şiddete karşı durmaya çağırmıştır. 

 Dünyayı Turuncuya Boyayalım: Kadına ve Kız Çocuklarına Yönelik Şiddet Son Bulsun

Duyurular

   

            

              

    

          

         

           

     


Copyright (c) KOGED 2014. Tüm hakları saklıdır.İzinsiz kullanılamaz.
Designed by mixwebtemplates.com