KOGED’E YENİ KA204 PROJESİ

                                            

KOGED Başkanı Gülhan Bütün ve Başkan Yardımcısı Ayşe Öztürk Avrupa Birliği Bakanlığı Erasmus + Yetişkin Eğitimi Stratejik Ortaklıklar(KA204) projeleri Başlangıç Eğitim Toplantısına katıldılar.2 Kasım 2017 de Ankara Türkiye Ulusal Ajansında düzenlenen toplantıda uzmanlarca proje uygulaması ve yönetimine ilişkin eğitim verildi.

2017 teklif çağrısında dernek proje yazarı Ayşe Öztürk ‘ün yazmış olduğu  ‘’Supporting Professional Development of Migrant –Related Educators ‘’ adlı proje hibe desteği almaya hak kazanmıştır.2 yıllık projenin ortakları Kartepe Halk Eğitim Merkezi,İngiltere Macaristan,Bulgaristan,Hollanda, ve Çek Cumhuriyeti’dir.

‘’Göçmenlerle Çalışan Eğitimcilerin Mesleki Gelişimlerini Destekleme Projesi ‘’ nin başlıca amacı, göçmenlerle çalışan eğitimcilerin profesyonel gelişimlerini desteklemektir. Ayrıca sivil toplum kuruluşları ve kamu kurumları ortaklığıyla çok sayıda göçmenin gelişi ile ortaya çıkan problemlere çözüm bulmaktır. Proje sonunda iki büyük çıktı elde edilecektir. Bir tanesi Göçmen Raporu, diğeri ise online eğitimler için müfredat geliştirmedir.

Proje için bir Web sitesi dizayn edilmektedir. Projeyi ve çalışmaları web sitesinden facebook’dan,Twitter ‘dan takip edebilirsiniz.

 

Duyurular

      

           

    

          

         

           

     


Copyright (c) KOGED 2014. Tüm hakları saklıdır.İzinsiz kullanılamaz.
Designed by mixwebtemplates.com