KOGED 5 Aralık Kadın Hakları Günü Paneli'nde

                                                                                                                                                

                                                                                                                                                          

Kadın Hakları Günü  dolayısıyla İzmit Belediyesinin düzenlediği Kadının Hakkı Vardır/Kadın Hakkı İnsan Hakkı konulu panele konuşmacı olarak katılan derneğimiz üyesi Sabahat Çarıkçı Ulucutsoy ,BMKadınların İnsan Haklarının Geliştirilmesi Ortak Programı Sabancı Vakfı Hibe Programı''Konu Kadınsa ''projesini anlattı.

''Konu Kadınsa'' Projesi, Toplumsal Cinsiyet Eşitliği konusunda Kocaeli'de kamuoyu farkındalığının ve kadın duyarlığının artması yönünde faaliyetlerde bulunmuştur. Proje sonucunda Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ile ilgili konular kamuoyunun ilgi alanına girmiş ve kentsel yaşamdaki uygulamanın kadınları nasıl etkileyeceği konusunda yerel yönetimlerin karar alma mekanizmalarında kadın bakış açısının yer alması gerektiği ortaya çıkmıştır.

 Projedeki diğer önemli  çalışma  ise Kocaeli Kültürel Gelişim ve Dayanışma Derneği, Kasaum ve Başiskele Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi ilk defa aynı masada ortak bir çalışma yapılmış olmasıdır.

Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve kadınların insan haklarının güçlenmesi  konusunda  çalışmalar yapacak olan diğer sivil toplum kuruluşlarına ''Konu Kadınsa ''projesi ile öncülük yaptığımıza inanıyoruz.

Duyurular

      

           

    

          

         

           

     


Copyright (c) KOGED 2014. Tüm hakları saklıdır.İzinsiz kullanılamaz.
Designed by mixwebtemplates.com