SUMIGRE

"Göçmenlerle çalışan Eğitimcilerin Mesleki Gelişimlerini Destekleme" iki ylı sürecek bir Erasmus+KA2 Yenilik Geliştirme projesidir. Proje, göçmenlerle birebir çalışan eğitimcilerin mesleki becerilerini artırmayı ve sivil toplum kuruluşlarıyla kamu kurumlarının arasında bu konudaki işbirliğininin  çoğaltılmasını amaçlamaktadır. 6 program ülkesinden yedi ortağın katılımıyla gerçekleşecek olan projenin önemli çıktıları Göç Raporu ve online verilecek eğitime yönelik geliştirilecek Eğitim Programı’dır.Projenin koordinatörlüğünü KOGED yapmaktadır.

 

ERA+

"Entrepreneurship  for Rural Areas and Social Integration- Network for Guidance and Education" 7 ortaklı Erasmus+ KA2 Stratejik Ortaklıklar, Mesleki Öğrenim ve Eğitim projesidir. Hedef: Potansiyel  girişimciler için sanal öğrenme ortamı yaratmak, ortak ülkelerde okul, STK'lar, KOBİ'ler ve  sosyal ve kültürel girişimcilerin katılacağı sektörler arası ağ oluşturmak, yerel ortaklar ile atölye çalışmaları, konferanslar düzenlemek, ağ oluşturmak, eğitim fuarları ile projenin üreteceği OER(Açık Öğretim Kaynağı) yaygınlaştırmak, yüksek okul ve yaşam boyu öğrenme sağlayıcılarını, öğretim programlarına projenin üreteceği OER’leri almalarını teşvik etmek.

Skills Training for NGO Trainers

‘’STK Personeli için Beceri Geliştirme'', bir Erasmus+KA1 Yetişkin Eğitimi Personeli hareketlilik projesidir.Katılımcılarımız,Ingiltere'de düzenlenecek bir eğitim programına katılarak,yeni öğretim ve öğrenme metotları,yetişkin eğitiminde sosyolojik ve pedagojik faktörler,yetişkin öğrenicilerin motivasyonu ve sivil toplum örgütlerinin yönetimi gibi konularda yeni bilgi ve deneyim kazanacaklardır.Personelimiz ,kazandıkları yeni bilgi ve deneyimleri  seminer ve atölye çalışmalarıyla yerel toplumla ve ilgili kurumlarla paylaşacaklardır.

 

Dünyayı Turuncuya Boyayalım

 turuncu etkinlik       turuncu etkinlik

KOGED, BM-UNDP biriminin ‘’Dünyayı Turuncuya Boyayalım: Kadına ve Kız Çocuklarına Yönelik Şiddet Son Bulsun’’ kampanyası dâhilinde Hacı Halim Karslı İlköğretim ve ortaokulunda, 8 Aralık günü saat 14-16 saatleri arasında 13-15 yaş kız ve erkek çocukları ile bir etkinliK gerçekleştrdi. Etkinliğimiz ; konu ile ilgili olarak  çocukların dilek ve düşüncelerini turuncu kartlara yazmaları ve bu kartlarla bir dilek  panosu oluşturarak başladı.Devamında Kartepe Belediyesinin okula hediye ettiği 2 adet ağaç bu günün anısına UMUT ağacı olarak bahçeye dikildi. Ayrıca  tüm öğrencilere turuncu balon, kalem defter  dağıtıldı. Etkinlik ile ilgili BM afişleri de  okul müdürlüğünün uygun gördüğü alanlara asıldı.

Etkinliğin amacı; Kız ve erkek çocuklarda şiddetten uzak bir yaşamın insan hakkı olduğuna inanılarak ,kız çocuklarının şiddetten uzak büyüsünler diye   ‘’tüm çocuklarda farkındalık uyandırmak, dikkati konuya çekmek, kampanyaya dahil etmektir. Etkinliğe KOGED –Kocaeli Kültürel Gelişim ve Dayanışma Derneği Başkan ve üyeleri,okul müdiresi Sabahat Çarıkçı Ulucutsoy ve öğretmenleri destek vermiştir.

Duyurular

      

           

    

          

         

           

     


Copyright (c) KOGED 2014. Tüm hakları saklıdır.İzinsiz kullanılamaz.
Designed by mixwebtemplates.com