SUMIGRE

"Göçmenlerle çalışan Eğitimcilerin Mesleki Gelişimlerini Destekleme" iki ylı sürecek bir Erasmus+KA2 Yenilik Geliştirme projesidir. Proje, göçmenlerle birebir çalışan eğitimcilerin mesleki becerilerini artırmayı ve sivil toplum kuruluşlarıyla kamu kurumlarının arasında bu konudaki işbirliğininin  çoğaltılmasını amaçlamaktadır. 6 program ülkesinden yedi ortağın katılımıyla gerçekleşecek olan projenin önemli çıktıları Göç Raporu ve online verilecek eğitime yönelik geliştirilecek Eğitim Programı’dır.Projenin koordinatörlüğünü KOGED yapmaktadır.

 

ERA+

"Entrepreneurship  for Rural Areas and Social Integration- Network for Guidance and Education" 7 ortaklı Erasmus+ KA2 Stratejik Ortaklıklar, Mesleki Öğrenim ve Eğitim projesidir. Hedef: Potansiyel  girişimciler için sanal öğrenme ortamı yaratmak, ortak ülkelerde okul, STK'lar, KOBİ'ler ve  sosyal ve kültürel girişimcilerin katılacağı sektörler arası ağ oluşturmak, yerel ortaklar ile atölye çalışmaları, konferanslar düzenlemek, ağ oluşturmak, eğitim fuarları ile projenin üreteceği OER(Açık Öğretim Kaynağı) yaygınlaştırmak, yüksek okul ve yaşam boyu öğrenme sağlayıcılarını, öğretim programlarına projenin üreteceği OER’leri almalarını teşvik etmek.

Skills Training for NGO Trainers

‘’STK Personeli için Beceri Geliştirme'', bir Erasmus+KA1 Yetişkin Eğitimi Personeli hareketlilik projesidir.Katılımcılarımız,Ingiltere'de düzenlenecek bir eğitim programına katılarak,yeni öğretim ve öğrenme metotları,yetişkin eğitiminde sosyolojik ve pedagojik faktörler,yetişkin öğrenicilerin motivasyonu ve sivil toplum örgütlerinin yönetimi gibi konularda yeni bilgi ve deneyim kazanacaklardır.Personelimiz ,kazandıkları yeni bilgi ve deneyimleri  seminer ve atölye çalışmalarıyla yerel toplumla ve ilgili kurumlarla paylaşacaklardır.

 

25-28 Nisan 2016 ERA+ Toplantısı Gerçekleştirildi.

 

ERA+  proje ortaklarımızı 25-28 Nisan 2016 tarihleri arasında  İzmit’te ağırladık. Toplantıda derneğimizi Başkanımız Gülhan Bütün,proje koordinatörümüz Ayşe Öztürk ve üyemiz Fatih Başarış temsil ettiler.
On partner kurumdan 16 kişinin katıldığı ikici toplantıya proje koordinatörümüz Ayşe Öztürk başkanlık etti.Gündem maddeleri arasında , projede şimdiye kadar katettiğimiz yol ve projenin önemli bir çıktısı olan ‘’Step By Step Guide’’ rehber kitabı için tüm ortakların gerçekleştirdiği çalışmalar gibi konular vardı.
Ayrıca  ortaklarımız  , yenilikçi ve yaratıcı girişim  fikirlerini sundular.KOGED olarak biz de projenin başından beri birlikte çalıştığımız genç girişimcilerimizin ortaya koyduğu iş fikirlerini anlattık,PowerPoint sunumlar yaptık.Genç girişimcilerimize, danışman öğretmenleri Fatih Başarış ve Saime Kırşavoğlu’na da teşekkür ediyoruz,girişimcilerimizle çalışmalarımız projenin devamında da sürecek.
Bir diğer gündem maddesi de ortak kuruluşların bir sosyal sorumluluk projesini tanıtmalarıydı.Bizim örneğimiz Derneğimizin 2014 yılında başarıyla gerçekleştirdiği  ve iyi uygulama örneği olarak gösterilen ‘’Konu Kadınsa’’ projesiydi.
Ortaklarımızla İzmit Belediyesi Genç Girişimciler Merkezi’ne bir ziyaret gerçekleştirdik ve Merkez’in direktörü  Enis Göçer’den genç girişimciler için Belediye’nin sağladığı imkanlar hakkında bilgi aldık.Bizi misafir ettikleri için çok teşekkür ediyoruz.
Konuklarımız için düzenlediğimiz Şehir Turu’nda da   bize destek veren  İzmit Belediyesi’ne  teşekkür ediyoruz. 
Projeyle ilgili daha fazla bilgi için websitemizde proje sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Duyurular

      

           

    

          

         

           

     


Copyright (c) KOGED 2014. Tüm hakları saklıdır.İzinsiz kullanılamaz.
Designed by mixwebtemplates.com