SUMIGRE

"Göçmenlerle çalışan Eğitimcilerin Mesleki Gelişimlerini Destekleme" iki ylı sürecek bir Erasmus+KA2 Yenilik Geliştirme projesidir. Proje, göçmenlerle birebir çalışan eğitimcilerin mesleki becerilerini artırmayı ve sivil toplum kuruluşlarıyla kamu kurumlarının arasında bu konudaki işbirliğininin  çoğaltılmasını amaçlamaktadır. 6 program ülkesinden yedi ortağın katılımıyla gerçekleşecek olan projenin önemli çıktıları Göç Raporu ve online verilecek eğitime yönelik geliştirilecek Eğitim Programı’dır.Projenin koordinatörlüğünü KOGED yapmaktadır.

 

ERA+

"Entrepreneurship  for Rural Areas and Social Integration- Network for Guidance and Education" 7 ortaklı Erasmus+ KA2 Stratejik Ortaklıklar, Mesleki Öğrenim ve Eğitim projesidir. Hedef: Potansiyel  girişimciler için sanal öğrenme ortamı yaratmak, ortak ülkelerde okul, STK'lar, KOBİ'ler ve  sosyal ve kültürel girişimcilerin katılacağı sektörler arası ağ oluşturmak, yerel ortaklar ile atölye çalışmaları, konferanslar düzenlemek, ağ oluşturmak, eğitim fuarları ile projenin üreteceği OER(Açık Öğretim Kaynağı) yaygınlaştırmak, yüksek okul ve yaşam boyu öğrenme sağlayıcılarını, öğretim programlarına projenin üreteceği OER’leri almalarını teşvik etmek.

Skills Training for NGO Trainers

‘’STK Personeli için Beceri Geliştirme'', bir Erasmus+KA1 Yetişkin Eğitimi Personeli hareketlilik projesidir.Katılımcılarımız,Ingiltere'de düzenlenecek bir eğitim programına katılarak,yeni öğretim ve öğrenme metotları,yetişkin eğitiminde sosyolojik ve pedagojik faktörler,yetişkin öğrenicilerin motivasyonu ve sivil toplum örgütlerinin yönetimi gibi konularda yeni bilgi ve deneyim kazanacaklardır.Personelimiz ,kazandıkları yeni bilgi ve deneyimleri  seminer ve atölye çalışmalarıyla yerel toplumla ve ilgili kurumlarla paylaşacaklardır.

 

KOGED, BM Unite Kampanyasına Destek Veriyor

BM Genel Sekreteri’nin kadına karşı şiddete son vermek için tüm dünyayı bir araya getirmeyi hedefleyen UNiTE Kampanyası (UNiTE to End Violence against Women Campaign); bütün devletleri, BM kuruluşlarını, sivil toplum kuruluşlarını ve bireyleri 25 Kasım – 10 Aralık tarihleri arasında (16 Günlük Aktivizm) bir araya gelerek, kadınlara ve kız çocuklarına yönelik şiddetle mücadele etmeye davet ediyor.Bu amaçla  “turuncu etkinlikler” düzenlenecek ve “DÜNYAYI TURUNCUYA BOYAYALIM: KADINA VE KIZ ÇOCUKLARINA YÖNELİK ŞİDDET SON BULSUN” girişiminin bir parçası olacağız.

Kadına Karşı Şiddetle Mücadele için 16 Günlük Aktivizm Etkinliği, her yıl 25 Kasım’da (Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü) başlayıp 10 Aralık’a (İnsan Hakları Günü) kadar devam eden uluslararası bir kampanyadır. Yaygın olarak bilinen ismiyle ‘16 Günlük Kampanya’, dünyanın çeşitli bölgelerinde faaliyet gösteren ve kadına yönelik şiddetin önlenmesi ve ortadan kaldırılması için çağrıda bulunan birey ve kurumların hayata geçirdiği bir organizasyon stratejisidir. 

Bu sivil toplum girişimine destek olmak amacıyla Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri’nin kadına karşı şiddete sonvermek için tüm dünyayı bir araya getirmeyi hedefleyen UNiTE Kampanyası (UNiTE to End Violence against Women), her yıl dünya genelinde bu konuya ilişkin farkındalığı arttırmak, karşılaşılan güçlükleri ve getirilebilecek çözümleri tartışmak üzere küresel düzeyde eyleme geçilmesi çağrısında bulunmaktadır.

 UNiTE kampanyasının resmi renklerinden biri olan ve daha parlak bir geleceği ve kadına yönelik şiddetten arınmış bir dünyayı temsil eden ‘turuncu’ bir kez daha tüm etkinlikleri birleştiren bir tema rolü üstlenmiştir. Girişim, dünyanın neresinde yaşadıkları fark etmeksizin tüm insanları farkındalık yaratmak için harekete geçmeye, üstlerine düşeni yapmaya ve kadına yönelik şiddete karşı durmaya çağırmıştır. 

 Dünyayı Turuncuya Boyayalım: Kadına ve Kız Çocuklarına Yönelik Şiddet Son Bulsun

Duyurular

      

           

    

          

         

           

     


Copyright (c) KOGED 2014. Tüm hakları saklıdır.İzinsiz kullanılamaz.
Designed by mixwebtemplates.com