KOGED ERA+ Projesinin Yaygınlaştırma Toplantısını Gerçekleştirdi

                       

Kocaeli Kültürel Gelişim ve Dayanışma Derneği(KOGED) ,ERA+  projesinin  Yaygınlaştırma Toplantısı’nı 13 Mayıs 2017 tarihinde Otel Asya’da gerçekleştirdi. Çeşitli sektörlerden  paydaşların katıldığı toplantı ,KOGED Başkanı Gülhan Bütün’ün açılış konuşmasıyla başladı.

Gülhan Bütün, toplantının başlıca  amacını, AB Erasmus+ programı kapsamında gerçekleştirilen ERA+ projesinin amaçları,faaliyetleri ve çıktılarını katılımcılarla paylaşmak,böylece projenin yaygınlaştırılmasını sağlamak olarak özetledi. Projenin genel amaçları ve planlanan faaliyetler arasında ; ortak ülkelerde genç girişimcileri teşvik etmek, kendi işlerini kurabilmeleri için öneri ve tavsiyeler içeren  bir rehber kitap hazırlamak, sanal platform ve laboratuar oluşturarak genç girişimcilere sertifikalı  girişimcilik eğitimi sunmak, ortak ülkelerde okul, STK, KOBİ'ler, sosyal ve kültürel girişimcilerin katılacağı sektörler arası ağ oluşturmak, yerel ortaklar  ile birlikte  atölye çalışmaları, konferanslar düzenlemek,  çeşitli etkinliklerle  projenin çıktılarını yaygınlaştırmak gibi çalışmalar var. 

Okullar, gençlik örgütleri ve yetişkin eğitimi sağlayıcıları için yararlı olacak proje çıktılarının  ortak kurumlar  tarafından eğitim fuarlarında , çeşitli etkinliklerde , sergilerde çeşitli materyaller yoluyla yaygınlaştırılması amaçlanıyor.

Toplantı sonunda Dernek Başkanı Bütün,proje yöneticisi Ayşe Öztürk’e, eğitmenler Saime Kırşavoğlu ve Fatih Başarış’a, katılımcılara ,özellikle de  projede yer alarak, girişimcilik eğitimi alan tüm öğrencilere teşekkür ederek , uluslararası  başarı sertifikalarını dağıttı.

Projeyle ilgili daha fazla bilgi için:www.koged.org.tr

Proje website adres ; http://eraplus.wixsite.com/erasmus

 

Duyurular

      

           

    

          

         

           

     


Copyright (c) KOGED 2014. Tüm hakları saklıdır.İzinsiz kullanılamaz.
Designed by mixwebtemplates.com