‘’Ekim Zamanı Buluşma Zamanı’’

 

Dernek Başkanımız Gülhan Bütün ve başkan yardımcımız Ayşe Öztürk   Sabancı Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Güler Sabancı’nın ev sahipliğinde 16 Ekim’de Sabancı Center’da gerçekleşen ‘’Ekim Zamanı Buluşma Zamanı’’ başlığıyla düzenlenen toplantıya katıldılar.  Toplantıda, Sabancı Vakfı’ndan son 12 yıl içinde  projelerine hibe almaya hak kazanmış Türkiye’nin dört bir yanından gelen kuruluşların temsilcileri,  2018-2019 yıllarında Sabancı Vakfı’ndan hibe desteği alan 10 sivil toplum kuruluşunun (STK) proje hikayelerini dinleme fırsatını yakaladılar. 

Ashoka Türkiye, Başka Bir Okul Mümkün Derneği, Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu (UNFPA), Köy Okulları Değişim Ağı Derneği, Mor Çatı Kadın Sığınağı Vakfı, Nirengi Derneği, Otizmli Bireyleri Destekleme Vakfı, Rengarenk Umutlar Derneği, Tohum Türkiye Otizm Erken Tanı ve Eğitim Vakfı ve Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı proje temsilcileri, projelerinin sonuçlarını, projelerini hayata geçirirken yaşadıkları deneyimleri, gelecek dönem için planlarını ve projelerden yararlanan insanların öykülerini Şirin Payzın’ın moderatörlüğünü yaptığı Deneyim Paylaşım Toplantısı’nda anlattı.

“Ekim Zamanı Buluşma Zamanı” başlığıyla düzenlenen toplantıyı eğitimde engelli hakları, toplumsal cinsiyet eşitliği, çocuğun iyi olma hali ve öğretmenlerin güçlenmesi konularında gerçekleştirilen atölye çalışmaları izledi.

Derneğimiz, 2014 yılında Sabancı Vakfı ve UNDP(BM Kalkınma Programı)’den ‘’Konu Kadınsa’’ projesine hibe desteği almıştı. Atölye çalışmalarında, bizde  Toplumsal Cinsiyet Eşitliği temalı projemizin öyküsünü diğer STK’ların katılımcıları ile paylaştık, onların deneyimlerini dinledik.

Daha fazla bilgi edinmek için için: http://www.sabancivakfi.org/tr/genel/sabanci-vakfi-hibe-programlari-kapsaminda-12-yilda-159-projeye-23-milyon-tlnin-uzerinde-destek-verdi

 

Duyurular

   

            

              

    

          

         

           

     


Copyright (c) KOGED 2014. Tüm hakları saklıdır.İzinsiz kullanılamaz.
Designed by mixwebtemplates.com