KOGED’e Yeni Proje :ERA+

Derneğimiz , AB ERASMUS+ programında  bir KA2 Stratejik Ortaklıklarprojesine başlıyor. Projemizin adı ‘’Kırsal Alanda Girişimcilik ve Toplumsal Entegrasyon-Eğitim ve Danışmanlık Ağı’’ (Entrepreneurship for Rural Areas and Social Integration  – Network for Guidance and Education).İki yıl sürecek olan projenin koordinatörlüğünü ASCETIS,Romanya yapacak.Proje konsorsiyumu Romanya,Türkiye,Polonya,Estonya,İspanya,Belçika ve Bulgaristan’dan toplam on ortaktan oluşuyor. Proje birden fazla alana hitap ediyor  ve öğrenicilerde girişimcilik, yabancı dil ve iletişim teknolojilerini kullanma  becerilerinin geliştirilmesini hedefliyor.Projenin hazırlık aşamasında, lise öğrencileri, gençler ve yetişkinler  arasında gerçekleştirdiğimiz  ihtiyaç analizi ,girişimcilik eğitiminin özellikle   kırsal kesimde yaşayan insanlar için  büyük bir ihtiyaç olduğunu gösterdi.      Bu ihtiyaca cevap vermek için kısaca şu hedefleri gerçekleştirmeyi amaçlıyoruz:

Potansiyel  girişimciler için eğitim programı ve  sanal öğrenme ortamı yaratmak , yedi Avrupa ülkesinden okullar, sivil toplum kuruluşları, KOBİ'ler, sosyal ve kültürel girişimcilerin katılacağı sektörler arası bir ağ oluşturmak.

Bu hedefleri gerçekleştirmek için,tüm proje ortakları , yerel paydaşları ile birlikte  atölye çalışmaları, konferanslar ve  eğitim fuarları düzenleyecek, oluşturulacak ağlar aracılığıyla projenin üreteceği OER( Açık Eğitim Kaynakları)’nın yaygınlaştırılmasını sağlayacaklardır.

 

Duyurular

      

           

    

          

         

           

     


Copyright (c) KOGED 2014. Tüm hakları saklıdır.İzinsiz kullanılamaz.
Designed by mixwebtemplates.com